Fireshow - infinitos
Maori Poi

Maori Poi

Poi je maorské slovo a znamená míč. Kdysi byly poi užívány domorodci (Maori) z Nového Zélandu, aby zvětšili svoji ohebnost a sílu v rukou i pažích.

Maorské ženy (wahine) často tančí tzv. Maori poi – tanec s provazy ze lnu zakončenými koulemi, aby jejich ruce zůstaly ohebné pro tkalcovský stroj. Muži cvičili Maori poi kvůli síle, ohebnosti a koordinaci, kterou potřebovali v bitvách. Poi ale nejsou v žádném případě zbraní! V současnosti tančí ženy i muži v rámci přehlídek národních kultur, případně pro pobavení turistů. Jejich tanec se odehrává ve velké koordinované skupině. Hezkou perličkou je, že při tradičních Maori poi se neprovádějí žádné “triky” za zády, snad symbolicky.

Naše i mezinárodní použití poi doplňuje původní převzaté techniky o originální taneční  a akrobatické pohyby a kombinace,  o prvky bojových umění, případně o nově vymyšlené .

Základní Poi používáme v mnoha zápalných i nezápalných modifikacích ( celozápalná lana, jednoduché či vícenásobné hořáky, nehořlavé náčiní, light, glow, UV )